Nisa Haber

ŞEFİKA KESKİN’DEN DEĞİŞİM KADINLARINA SİYASET EĞİTİMİ

ŞEFİKA KESKİN’DEN DEĞİŞİM KADINLARINA SİYASET EĞİTİMİ
331 Defa Okundu
19 Şubat 2022 - 7:20

Türkiye Değişim Partisi  Eğitim Politikalarından Sorumlu Genel Başkan  Yardımcısı Şefika Keskin parti içi oryantasyon eğitimlerine başladı.Geçtiğimiz günlerde zoom üzerinden hem kadın kolları MYK üyelerine hemde kadın il başkanlarına “Toplumsal Siyasette Kadının Yeri” konulu eğitim verdi.Siyasette donanımlı, protokolü bilen,kendinden emin kadınlar oluşturmayı planlayan seminer Değişim Kadınları tarafından ilgi ile karşılandı.

Türkiye Değişim Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Kader Yeğit sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada  eğitimi şu sözlerle değerlendirdi: “Türkiye Değişim Partisi Eğitim Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefika Keskin Başkanımız ile “Toplumsal Siyasette Kadının Yeri” üzerine Değişim Kadınları ile toplantımızı gerçekleştirdik. Şefika Başkanımızın vermiş olduğu bu eğitim ve seminer sayesinde Değişim Kadınları olarak kendisinden çok yararlı bilgiler öğrendik. Şefika Başkanımızın bize vermiş olduğu bu eğitim için şükranlarımı sunar tüm Değişim Kadınları adına teşekkürü borç bilirim.”

Parti içi eğitim seminerlerine devam edileceğini söyleyen Genel Başkan Yardımcısı Şefika Keskin,tam donanımlı kadın siyasetçiler ile daha başarılı olacaklarını dile getirdi.

Uzun yıllar devletin çeşitli kademelerinde görev almış ve siyasetin içinde bulunmuş bir ismin tecrübelerini partili kadınlara aktaracak olması tüm TDP camiası tarafından mutlulukla karşılandı.

ŞEFİKA KESKİN KİMDİR ?

1964 Burdur doğumlu.İzmir Alsancak Gazi İlkokulu,Alsancak Ortaokulu,İzmir Kız Lisesi ve1986 yılında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümü Şan AnabilimDalından başarıyla mezun oldu, aynı yıl evlendi ve İstanbul’a yerleşti.1988 de İstanbul Kadıköy ilçesinde Müzik Öğretmenliği görevine başladı.

Kadıköy ilçesinde asil ve görevlendirme olarak 4 ayrı okulda görev yaptığı ilk 10 yıllık süre içinde Kazım İşmen Lisesinde Okul Öğrenci Orkestrası ve Okul Öğrenci Dans Gruplarını kurdu.Bu Orkestra 1996 yılında Milliyet in düzenlemiş olduğu Müzik Yarışmasında Erkek Solist dalında Türkiye birincisi oldu.Aynı yarışmada bu kez 1998 yılında Dans grubu Türkiye ikinciliğini elde etti.

1998 yılında KASDAV Müzik Danışmanlığı görevini üstlendi ve daha sonra geleneksel hale gelen “Kadıköy Okullararası Çok sesli Koro Yarışmaları”nı düzenledi.Bu yarışmada kendi Okul Korosu “En Disiplinli Koro” Ödülünü kazandı.

1994 te başlayan İstanbul Müzik Öğretmenliği Koro üyeliği ile aktif sanat çalışmaları, Milli Eğitim bünyesinde Organizasyon ve Koordinasyon şekliyle İstanbul geneli ve Ülke çapında örnek çalışmalar sergileyerek devam etti.

Bu başarıları doğrultusunda kendisine İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünce “Anadolu Yakası Sanat Komisyon Başkanlığı görevi” verildi.Aynı zaman diliminde Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı ve Tüm Kültür programlarının sunumunu ve organizasyonunu gerçekleştirdi.

1999 yılında İstanbul Valiliği Afet FM , 2001 yılında Maltepe Üniversitesine bağlı Marmara TV de Eğitim Programları hazırladı ve sundu.

1999 yılında İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ne sürekli geçiş yaptı. 1999-2009 yılları arasında İstanbul Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tüm Resmi Programları Bakanlık , Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı düzeyinde hem İstanbul hem ülke çapında hem de uluslararası boyutta hazırladı ve sundu.

Sunuculukta ki başarısı TRT Spikerleri ve Kurumsal Eğitim merkezlerinden tam not aldı ve Halk Eğitim Merkezlerinde “Güzel Konuşma ve Diksiyon” Eğitimciliği Uzman programlarını uzun yıllar sürdürdü.

Meslek hayatının genelinde elde ettiği başarıları sonucunda kendisine daimi pek çok ödül sunuldu.

2009 Yılında Devlet görevinden emekli oldu ve Sn Mustafa SARIGÜL önderliğinde kurulan Türkiye Değişim Hareketi siyasi oluşumuna dahil oldu ve aktif siyasete atıldı. Altı yıl TDH İstanbul İl Başkan Vekili olarak İstanbul’un her noktasında ve Türkiye genelinde siyasi çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürdü.

2013 yılında Sn Mustafa SARIGÜL ile birlikte CHP’ye geçti. 2014 Türkiye Yerel Seçimlerinde Şişli İlçesinden Meclis üyesi seçildi.

Bu süre içerisinde;
Başkanlık Divan Katipliği
Eğitim -Kültür-Gençlik Komisyonu Başkanlığı
Hukuk Komisyonu Başkan Yardımcılığı
Kadın Çocuk yaşlı engelli Komisyonu Başkan Yardımcılığı görevlerini sürdürdü

Sn Mustafa Sarıgül’ün Şişli Belediye Başkan adaylığı ile DSP’ye geçti ve sonrasında 1 yıl DSP Şişli İlçe Başkanlığı görevine kongre ile seçildi.

Şimdi yine yeni yeniden TDP ve Mustafa Sarıgül ile siyasi yaşamına devam etmektedir…

Yaşamı buyunca pek çok STK ve mesleki dernekte görev yapmıştır…
MÜZED( Müzik Eğitimcileri Derneği )İstanbul Kurucu Başkanı
Ege-Bir Yönetim Kurulu üyesi
Lions yönetim Çevresi üyesi
DUSOD( Dünyaya ve İnsana Saygı Derneği) yönetim kurulu üyesidir.

Evli ve kendisi gibi Sanatçı -Müzik Eğitimcisi bir Oğlu vardır.

 

HABER:Özge DEMİR

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

laptop servisi zeytinburnunotebook servisi zeytinburnubilgisayar servisi zeytinburnu